Gıda Tankeri

Gıda tankeri üstün imalat özelliklerine sahip olan, olası devrilme durumlarına karşı armatürler ile destek sağlayan, imalatında sağlığa zararlı hiçbir malzeme bulunmayan, otomatik fren kilit sistemine sahip, tankın altında bulunan boşaltım kapağı ile içerisinde hiçbir ürün kalmayacak şekilde boşaltım sağlama özelliğine sahip bir üründür.

Gıda Tankeri Teknik Özellikler

 • Su tankı eliptik kesitte 304L-CRNI paslanmaz 4 mm sacdan TIG/MIG kaynağı kullanılarak imal edilmektedir.
 • Ön ve arka aynalar etek kıvrılarak gövdeye 30mm geçirilip içten ve dıştan sürekli kaynak yapılmaktadır.
 • İçine çalkantıya karşı mani olmak üzere eşit aralıklarla yeteri adette kavisli dalgakıranlar mevcuttur.
 • Üzerinde 50 cm çapta 1 adet veya yeteri adette menhol kapağı vardır. Menhol kapağı contalı ve kolay açılır-kapanır tiptedir. Menhol kapağının üzerine nefeslikler konulacaktır.
 • İçinde tank tam dolu halde iken su kaybı yapmayacak şekilde tankın altından atmosfere açılan 2 adet 1,5" borudan hava tahliye ve taşma borusu olacaktır.
 • Pompaya yakın bir yerinde su miktarını gösteren şeffaf seviye göstergesi olacaktır.
 • Üzerinde boydan boya su taşma haznesi yapılacaktır ve tank arkasında tank üzerine çıkmak için merdiven olacaktır.
 • Şasesi boydan boya tanka kaynaklıdır ve tanker ve araç şasisinin arasına kauçuk levha konulacaktır. Bağlantı kulakları yapılıp çelik saplama vidalarıyla bağlanacaktır.
 • Gıda tenkeri ürünü ile temas eden kısımlar komple paslanmaz malzemeden olmaktadır.

Tanker Standart Aksesuarlar

 • Avrupa normlarına uygun çamurluklar,
 • Çamurluk toz lastikleri,
 • Malzeme ve takım dolabı,
 • Tank üzerine sarı döner lamba olacaktır.

Yukarıda listelenen umumi vasati hususiyetlerin haricinde, talep edilmesi durumunda, uygulama alanının gerektirdiği ihtiyaçlara yönelik, daha pek çok özelliği barındıran farklı konfigürasyonlarda özel ekipmanları sunabilir, en verimli ve optimum çözümü Teknik Tanker ekibi olarak paslanmaz su tankeri ve gıda tankeri imalatında uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Gıda Tankerleri Sağlıklı mı?

Gıda tankerinin amacı içinde taşıdığı gıdayı sağlıklı bir şekilde tüketiciye ulaştırmaktır. Bu yüzden gıda tankeri sağlık taşır mottosu ile ilerliyoruz ve gıda tankerlerimizi ulusal ve uluslararası mevzuata uygun bir şekilde üretiyoruz.

Paslanmaz çelik malzeme kullanılarak üretilen gıda tankerlerimiz estetik bir görünüme sahiptir ve içinde bulundurduğu gıdanın ısı seviyesini ayarlayarak gıdayı kullanıcıya bozulmadan ulaştırabilmektedir.

Uzun yıllar kullanım özelliğine sahip olan gıda tankeri aracımız sizlere kaliteyi sunar. Gıda tankerimiz Avrupa standartlarına uyum sağlar. Her türlü iklim koşulunda uygun taşımacılık yaparak yem ve gıda sanayinde hammadde ulaşımını kolaylıkla sağlar.

Eşsiz gövde tasarımı ile muadillerine göre oldukça estetik bir görünüme sahiptir. Gıda ile temas eden bütün aparatlar paslanmaz çelik malzemeden üretilmektedir. Tank tam dolu halde iken altında bulunan hava kapakçıkları sayesinde ürün kalitesinde problem yaşanmayacaktır.

Sıvı gıdaların çalkalanmasını engellemek amacı ile tank içerisinde dalgakıranlar bulunmaktadır. Gıda tankeri fiyatları, satılık süt tankeri tır fiyatları için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmektir.

Teknik Tanker olarak kaliteyi sizlere sunmanın gururunu yaşıyoruz.

Ürün Boşaltma Pompası ve Hareket Aktarma

Araçta tek veya iki kademeli santrifüj tip salyangoz pompa kullanılacaktır. Su pompasının gövdesi alüminyum, mili paslanmaz çelik ve fanı bronzdur. Pompa. Da 6 atmosfer basınçlı 40 ton/saat su basabilecek kapasiteye sahiptir. Pompa hareketini aracın şanzımanına bağlanacak PTO'dan şaft ile hareket alacaktır. Pompa araç kabininden pnomatik düğme ile kumanda edilecektir. Katı ürün boşaltma sisteminde özel tasarlanmış paslanmaz pompalar bağlanabilmektedir.

Gıda tankeri Boşaltma ve Dolum Tesisatı

Tankın üzerinde bulunan üst doldurma kapağından doğal akışla doğrudan veya storz kapline bağlanacak hortumla dış kaynaktan cebri olarak ürün dolumu yapabilecektir. Pompa’ dan beslenen dağıtım vanaları olacaktır ve dışarıdan tanka su basmak için kolektör olacaktır. Böylece pompa aracılığı ile basınçlı boşaltmada yapılabilir.

Gıda Tankeri Fiyatları

Gıda tankeri fiyatları da yine su tankeri fiyatlarında olduğu gibi; birçok kritere bağlı olarak değişim göstermektedir. Bu kriterlerin başında hangi gıdalara uygun tasarlanacağıdır. Katı gıdalar ve sıvı gıdalar için üretilen tankerler yapısal açıdan farklılıklara sahiptir. Bu da fiyatlarını etkilemektedir. Yine temel konular olan kapasite ve ek aksesuarlar sebebiyle de fiyatlarda kişiye özel değişimler yapılabilir. Gıda tankeri fiyatları hakkında detaylı bilgi için yazımızın en sonundaki iletişim hatlarından tarafımıza ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

TEKLİF İSTEYİN

TOP
Hemen Ara
Whatsapp