Teknik Tanker

Su tankerleri (Arazöz) Çeşitleri

Teknik Tanker®

Su Tankerleri Hakkında...
 • Özellikler / Nasıl Çalışır? Su tankerleri onlarca sektörün uygulamalarında değerli bir ekipman parçası haline getiren çeşitli özelliklere sahiptir.
  Merkez Bilişim
 • Kamyon gövdeleri, küçük ve büyük boyutlarda, madenin büyüklüğüne uyacak şekilde kullanılabilir. Bazı mayınlar daha dar olabilir, kullanılabilecek ağır ekipman miktarını kısıtlayabilirken, diğerleri daha büyük ve daha hızlı bir şekilde işi bitirecek bir kamyona sahip olabilirler.
  Merkez Bilişim
 • diğerleri daha büyük ve daha hızlı bir şekilde işi bitirecek bir kamyona sahip olabilirler. Bazı üreticiler, kamyon gövdelerini piyasada bulunan herhangi bir sayıda ayarlanabilir şasiye uyacak şekilde inşa etmişlerdir.
  Merkez Bilişim
 • Diğer özellikler, kamyonun maden sahası boyunca engebeli arazide hareket etmesini sağlamak için otoyol dışı yorucu sistemleri içerebilir; Tank stabilitesi için yapısal tasarım yapılır.
  Merkez Bilişim
 • Püskürtme nozulları, makinenin arkasına monte edilmiş bir harici su pompası ile donatılabilir. Sprey seçenekleri, yan, ön, hortum makaraları, su topları ve yerçekimi döküntüleri arasındadır.
  Merkez Bilişim
 • Su kamyonu, su deposu ve monte edilmiş püskürtme nozulları haricinde, diğer herhangi bir kamyona benzer şekilde çalışır. Tanklar ve nozullar aracın arka kısmında bulunur.
  Merkez Bilişim
 • Su iki yöntemden biriyle serbest bırakılır: basınçlı memeler veya yerçekimi dip çubuğu. Kabin içi kontrol sistemi kullanan püskürtme memeleri, suyun kontrollü ve belirlenmiş bir kapasitede pompadan dışarı atılmasını sağlayan bir hidrolik fonksiyonla kontrol edilir.
  Merkez Bilişim
 • Sadece aşırı yükü kaldırmak için uygun değil, aynı zamanda terkedilmiş ve ıslahı geçtikten sonra maden sahasını temizlemek için su kamyonu da kullanılmaktadır.
  Merkez Bilişim
 • Bahçelievler, İstanbul beldesinde hizmet veren şirketimiz, tanker imalatı, satış sonrası destek, teknik servis ve yedek parça temini ile her daim hizmet vermektedir.
  Merkez Bilişim

Read more +04 Kasım 2018 By teknik in Tankerler

Su Tankeri tankları neden silindiriktir?

Su Tankeri tankları neden silindiriktir? Silindirik tanklar kavisli bir yüzeye sahiptir. Bu, tankın temizlenmesini ve tankın boşaltılmasını bir küp durumunda olduğundan daha kolay hale getirir. Bir su tankeri silindiri belirli bir hacim için en düşük yüzey alanına sahip olacaktır. Bu, tankın ağırlığını azaltır. Silindirler tek bir tabakadan yapıldığından, daha az birleşme ve dolayısıyla daha az
Read more +29 Ekim 2018 By teknik in Tankerler

Türkiye de tanker üretimi

Türkiye de tanker üretimi Türkiye’de ve dünyada önemli gıda, madde taşımacılığı yaparken karayolu önemli bir yer tutuyor. Taşınan maddelerin karayollarında güven olması dışında çevreye hatta doğaya zarar vermemesi çok önemlidir. Taşınan bu maddelerin arasında zararsızların yanında çevreye saçıldığı anda tehlike oluşturacak maddelerde mevcuttur. Bu tehlikeli maddelerin çevreye saçılmaması için tankerleri bizler sizler için titizlik ile
su tankerleriRead more +23 Temmuz 2018 By teknik in Tankerler

Su Tankeri Kullanım Sahaları

Su Tankeri Kullanım Sahaları Su tankerleri dünya çapında birçok farklı gayeye hizmet etmektedir. Öncelikli olarak Toz Kontrolü, Yol Yapımı ve Sulama ve İçme Suyu dağıtımında sıklıkla kullanılır. Tankerler,  çoğu kamyondan farkı, katı olmayan bir hareketli yükü taşıyacak şekilde tasarlandı. Sonuç olarak, tank alt şasisi ve şasinin, hem forklifte hem de depoya zarar vermesini önlemek için
TOP