su tankeri

Su Tankeri

Sulama tankerleri, suyun taşınması, dağıtımı, basınçlı su ile yol ve tünel temizliği ve ya yangınla mücadele amacıyla çeşitli ekipmanlarla donatılarak, taşıyıcı aracın kapasitesine ve kullanım amacına uygun olarak değişik hacim ve özelliklerde üretilir. 3 Ton Tek Dingil Su Tankeri, 5 Ton Tek Dingil Su Tankeri, 2,5 Ton Tek Dingilli Su Tankeri gibi farklı ebatlarda üretilen su tankerleri mevcuttur.

SU TANKERİ FİYATLARI

Su tankeri imalatı, su tankerinde 2, 3 ya da 4 akslı kamyonlar üzerine

 • Yaklaşık 5.000, 9.000, 16.000, 22.000 lt hacminde konfigürasyonlarda üretimleri yapılabilmektedir.
 • Su tankeri fiyatları da taşıma kapasitesine göre değişkenlik göstermektedir.
 • Su tankeri kamyon imalatı uzmanlık gerektiren bir alandır.

Güvenilir su tankeri imalatı yapan firmalar ile iletişime geçerek en kalitesli su tankerlerine en uygun fiyalar ile ulaşabilirsiniz. Su tankeri arazöz ürünümüz hakkında detaylı bilgi almak için sağ tarafta bulunan detaylar kısmına tıklayabilirsiniz. Su Tankeri fiyatları için de bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Ucuz su tankeri için bizi arayınız.

Su tankeri ülkemizde taşımacılıkta ve sulamada en çok kullanılan araç çeşitlerinden biridir. Bu yüzden su tankeri fiyatları alacak kişiler tarafından merak edilmektedir. Su tankeri çeşitleri ve büyüklükleri oldukça fazla olduğu için su tankeri fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Örneğin; 3 tonluk su tankeri fiyatları ile 5 ton su tankeri fiyatları birbirinden farklıdır. Teknik Tanker olarak sizlere ucuz su tankeri fırsatlarını sunuyoruz.

Su tankeri fiyatları kullanım amacına, kapasitesine göre farklılık göstermektedir. Eğer sizde;

 • Traktör arkası Su tankeri ikinci el fiyat
 • 3 TONLUK su tankeri Fiyatları ikinci el
 • 2 el su tankeri traktör
 • Ucuz Su tankeri
 • Tınaz Su Tankeri Fiyatları
 • SATILIK SU TANKERİ ARAZÖZ
 • 3 TONLUK Su Tankeri Fiyatı
 • Letgo su tankeri

bu tarz aramalar yapıyorsanız doğru yerdesiniz demektir. su tankeri imalatı oldukça detaylı ve özveri isteyen bir süreçtir. Bizler de su tankeri imalatı sürecini üstün tecrübemize dayanarak yapıyoruz ve sizlere en kaliteli ve kullanım ömrü en uzun tanker çeşitlerini sunuyoruz.

Su Tankeri Kullanım Alanları

 • Suyu taşıma ve dağıtımı
 • Endüstriyel kullanım amaçlı
 • Yol Temizleme
 • Basınç ile Tünel Temizliği
 • Yangın bastırma

Su Tankeri Özellikleri

 • ST37 malzemeden iç , dış boyalı ve 304L CRNİ paslanmaz malzemeden imalatlar
 • Tek bölmeli silindirik yada eliptik tank (temiz su tankı)
 • İki kademeli santrifüj su pompası (1500 lt./dk. @ 8-10 bar)
 • Yavru şanzıman PTO tahrikli su pompası
 • Elektrik ya da manuel tahrikli su hortum makarası
 • Ön, arka ve yan basınçlı su çıkışları
 • Tepeye monteli su monitörü (Tank üzerinde 2900 devir 10 Atü Basınçlı su pompasından beslenen 30-40 m mesafe uzağı su atabilen 360° dönebilen su monitörü)
 • Sürücü kabininde elektro pnömatik kontrol paneli
 • 200 bar’a kadar yüksek basınç su pompası ve tesisatı

Su tankeri yangın durumunda acil müdahale etmek için, basınçlı su ile yol yıkamak için, suyun bir bölgeden başka bir bölgeye aktarılması için kullanılan oldukça önemli bir araçtır. Genellikle eliptik, silindirik veya D harfi şeklinde üretilen bu tankerler paslanmaz çelik malzeme kullanılarak üretilmektedir.  Su tankı fiyatları su tankının hacmine ve özelliklerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Teknik Tanker olarak su tankeri fiyatları konusunda sizlere yardımcı olabilmemiz için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Su tankeri üzerinde ve içerisinde farklı ekipmanları bulunduran bir araç çeşididir. Örneğin su tankı içerisinde birkaç dalga kıran bulunmaktadır. Dalgakıranın amacı suyun hareket halindeyken çok fazla sağa sola çarparak denge kaybını önlemesidir. Dalgakıran bir su tankı için olmazsa olmaz bir ekipmandır. Ayrıca su tankı altında bulunan hava tahliye borusu sayesinde su kaybı önlenmektedir.

Bunun yanı sıra su tankeri üzerinde bir merdiven vardır ve bu merdivenin amacı tank üzerine çıkmayı kolaylaştırmaktır. Ayrıca su tankeri üzerinde bir de kedi yolu bulunmaktadır. Tank üzerinde su seviyesini gösteren bir gösterge bulunmaktadır. Su pompası acil durumlarda hızlı bir şekilde kullanabilmek amacı ile araç şasesinin yanına bağlanır.

Su tankeri üzerinde bulunan kapak açılarak doğal yollarla dolumu sağlanabilir. Ayrıca hortum sayesinde dışarıdan yani başka bir kaynaktan da su dolumu yapılabilir.

Su tankeri farklı hacimlerde su taşıma kapasitesine sahip olarak üretilmektedir.

Su Tankeri 2, 3, 4 akslı kamyonlar üzerine 5.000, 9.000, 16.000 ve 22.000 litre hacimli şekilde üretilebilmektedir.

Su Tankeri Ne İşe Yarar?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi su tankeri kullanım amacı oldukça yaygındır. Aşağıda su tankı kullanım amacını maddeler halinde görebilirsiniz.

 • Yol Temizleme
 • Suyu bir noktadan başka bir noktaya taşıma
 • Endüstriyel amaçlı kullanım
 • Basınçlı su ile tünel temizliği
 • Yangın söndürme

Sulama Tankerleri

Tankerler genellikle taşımacılık işleri için kullanılan araç tipleridir. Su tankeri ise suyun bir noktadan başka bir noktaya taşınmasını sağlayan bir araç çeşididir. Bunun dışında yangın söndürme ve yol temizliği gibi farklı işlerde de kullanılabilmektedir. Su Tankeri genel özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

Ön, Arka ve yan tarafta basınçlı su çıkışları bulunmaktadır.
Temiz su tankı olarak kullanılan tek bölmeli silindirik ya da eliptik tank
Manual ya da elektrikli tahrikli su hortum makarasına sahip
Sürücü için elektro prömatik kontrol paneline sahip
Yüksek basınç su pompası tesisatına sahip ( 200 bar’a kadar)
360 derece dönebilen su monitörü

Su depoları olarak da bilinen paslanmaz, galvaniz kaplamalı su tankı fiyatları su tankının hacmine ve özelliklerine bağlı olarak değişmektedir. Teknik Tanker olarak en uygun su tankı fiyatları ile sizlere hizmet vermekteyiz. Satılık su tankeri arayışı içerisinde iseniz Su tankı fiyatları ve su tankı modelleri, su tankı çeşitleri ve ucuz su tankı için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmektir.

Su Tankeri Yapım Aşamaları

Türkiye’de  taşımacılık için belirli yöntemler bulunmaktadır. Teknik Tanker ekibi olarak tankerler adına belirli özellikleri sizlerle buluşmak istiyoruz. Teknik  tankerleri belirli hacimlerle ve belirli sistemlerle sizlerin karşısına çıkmaktadır.

ARGE

Üretimi yapılacak ürünlerin ilk aşamada montaj yapılacak araç özelliklerine göre tasarımı yapılır.

HAMMADDE

Üretimi yapılacak araçların özelliklerine göre malzeme seçimi yapılır.

ANA GÖVDE

Tasarımı yapılan üst yapının gövde sacı uygun ölçülerde kesilmek sureti ile büküm işlemine hazırlanır. Gövde sacı silindir makinasında istenilen standartlarda şekillendirilmek sureti ile imalatın ilk aşaması tamamlanmış olur.

ANA GÖVDE SÜRECİ

İmalatı süren üst yapının kompartman adedine göre hazırlanmış olan bölme sacları gövdeye tasarlanan ölçülerde monte edilmek sureti ile sürekli 2 kat kaynak yapılarak gövde imalatı tamamlanmış olur.

MONTAJ

İmalatı bitirilen gövde araç üzerine konularak dolap, çamurluk, tesisat, şase bağlantıları, tampon ve sayaç sistemleri monte edilerek boya aşamasına getirilir.

BOYA

Montaj aşaması bitirilen üstyapı gerekli olan hidrostatik testi yapıldıktan sonra çeşitli kimyasallar ile boyanacak yüzeyler temizlenir. Temizlenen yüzeylere polyester çelik macun çekilip zımpara işleminden sonra Epoxy astar boya ve daha sonra Akrilik kat boyaları atılır.

TESLİMAT

Boya işlemi bitiminde araca takılacak olan aksesuar parçaları monte edilir. Aksesuar montajından sonra üstyapının son kontrolleri yapıldıktan sonra gerekli uyarı yazıları ve levhaları yazılarak aracın teslimatı yapılır.

TEKLİF İSTEYİN

TOP
Hemen Ara
Whatsapp